Doporučená výbavička pro miminko

Doporučená výbavička pro Vaše miminko:

4 ks  Zavinovací body bavlněné

  naprostý základ výbavičky. Bodyčka jsou klasická - přetahují se přes hlavičku a nebo tzv. zavinovací - ta se dají zcela rozepnout a naprosto pohodlně obléknout. Pro nezkušené maminky doporučujeme druhou variantu.

4 ks  Kabátek bavlněný

  také naprostý základ výbavičky, prvních pár měsíců totiž platí, že miminko nosí o jednu vrstvu oblečení navíc než maminka. Takže pokud maminka má např. doma oblečené tričko tak miminko má bodi a kabátek. 

4 ks  Dupačky bavlněné

podobně jako předchozí dvě položky - nepostradatelné pro klasicky vnímající a konzervativní maminky. Moderní a trendy maminky je nahrazují kabátky/mikinami a kalhotami/tepláčky resp. polodupačky. vše má své pro i proti. Dupačky se hůře oblékají, ale zajišťují 100% přikrytá záda. kabátek+polodupačky ap. kombinace jsou značně pohodlnější při svlékání/oblékání, ale ta záda... je to na každé mamince a miminku co je pro ně lepší. 


4 ks  Čepičky bavlněné

bez nich to jednoduše nejde. Zejména prvních několik měsíců ani v léťě nejsou-li tedy zrovna tropy. Věděli jste, že až 80% tělesné teploty ztrácí miminko skrz hlavičku? na naprostý začátek doporučujeme tzv. saporku a později čepičku dle vlastního výběru. 


2 ks  Overal se zapínáním mezi nožičkama (na spaní)

super pohodlná věc a zaručeně přikrytá záda. na spánek ale i lezecké aktivity přes den... my jich měli od velikosti 4ks a byly v permanenci.


1 ks  Zavinovačka

jeden kus pro miminka co neblinkají a 2 a více kusů pro větší nezbedy. Vyrábíme od vysloveně tenkých zavinovaček určených na teplé léto, přes běžné rychlozavinovačky, dále klasické zavinovačky s vložkou a nakonec i zimní velmi teplý typ zavinovaček.


1 ks  Deka

ano jedna, ale na každé roční období. Ve skutečnosti jich budete mít několik. Od dvojité bavlněné po zimní chlupatou :) Startujete s takovým typem deky v jakém období rodíte.


2 ks  Prostěradlo prodyšné (60x120 cm)

vyrábíme i 70 x 140 cm. první zmíněný typ je však nejčastější. Prostěradla nemáme pogumovaná. Má to několik důvodů. Ten nejdůležitější je, že miminko má prodyšnou matraci a neprodyšné prostěradlo způsobuje zbytečné pocení... potničky... opruzeniny... navíc určitě prvních pár měsíců se miminko jen tak nepročůrá skrz plenku a tak je 100% bavlna jasnou volbou. 


2 ks  Povlečení ložní dětské (40x60 cm, 100x135 cm) + peřiny
2 ks  Mantinel do postýlky (180x25 cm)
1 ks  Spací pytel
2 ks  Osuška + žínka
1 ks  Fusak do kočárku (zima)
1 ks  Autofusak-deka (jaro-léto)
1 ks  Kartáček na vlasy
1 ks  Nůžtičky dětské na nehty
1 ks  Dětský teploměr

Jedná se o naprostý základ bez kterého se jednoduše neobejdete Vy ani Vaše miminko. Konečný výběr je však čistě na Vás.